Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohled Romany J.

11. 2. 2012

 

Listopadová Exkurze – Lipno a Temelín
 
První zastávka – přehrada Lipno
 
První zastávkou byla přehrada Lipno, která nás uvítala překrásným výhledem na valící se tuny vody. Pak jsme se posadili do menší místnosti plné obrázků, grafů a informací. Po chvilce se na nás spustila vlna všemožných informací a čísel a my odcházeli zas o něco chytřejší. Pravda však je, že bez předešlých informací získaných ve školních lavicích od naší p. uč. M. Bělochové bychom jen těžko pochopili, oč jde.
 
Mezizastávka na oběd
 
Polévka na zahřátí, výborná svíčková a nakonec sladký dezert nám všem dodaly energii na další putování za elektrárnou Temelín.
 
Dlouhoočekávaný cíl
 
Po vydatném obědě a spánku v autobuse nás čekalo milé přivítání v informačním centru jaderné elektrárny Temelín umístěném v její blízkosti v zámečku Vysoký Hrádek, které obsahovalo mnoho zajímavých videí a expozic týkajících se elektrárny. Zhlédli jsme krásné 3D video o chodu elektrárny a poslouchali příjemnou paní, která nám skvělým způsobem podala další informace o JET.
 
Poděkování
 
Akce se zdařila, všichni zúčastnění berou výpravu jako nezapomenutelnou a za jeden z největších zážitků v životě. Děkujeme nejen sponzorům, ale i učitelům, kteří měli tu odvahu vypravit se s námi za dobrodružstvím, o kterém se nám dříve jen snilo.