Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední projektový den

1. 11. 2012

Závěr projektu se blíží a my jsme se vydali na poslední projektový den, v pořadí třetí. Tentokrát nesl název „Jak se co dělá“.

Od školy jsme odjížděli kolem osmé hodiny a těšili jsme se, co si na nás naše paní učitelky nachystaly. Po sečtení účastníků a povinném proškolení o chování a čistotě v autobuse, jsme obdrželi již známé, pracovní listy. Jaké bylo naše překvapení, že poslední listy byly společné – pro média i pro laborky. Po přečtení zadání jsme pochopili, proč je tomu tak. Cílem bylo „seznámit se“. Začal nový školní rok a do našich řad přibyli noví „meďáci“ a „laboratorníci“.
Vybrali jsme si spolupracovníky a jedno z témat, které se vztahovalo k některému z míst, která jsme měli navštívit:
Jak se dělá pivo, Jak se dělá sklo, Jak jsme vyráběli překvapení – parfém, Jak se dělá bižuterie, Jak pracuje lanovka, Jak pracuje iQ park, Jak pracuje „cestovka“, Jak pracuje „Aquapark park“, Jak pracuje dálkový autobus, Přehrady v Liberci a Jablonci n/Nisou.
Časový plán naší exkurze byl stanoven takto:
Program 1. dne
      Pivovar Postřižín – Nymburk
      Sklárna Novosad – Harrachov
      Muzeum skla Harrachov
      Lanovka na Čertovu horu – Harrachov
      Ubytování, večeře
Program 2. dne
      Odběr vzorků vody k následnému rozboru ve školní laboratoři
     Přehrada Jablonec n. Nisou
     Přehrada Liberec
      Muzeum skla a bižuterie Jablonec n. N.
      Návštěva iQ parku Liberec
     Prohlídka expozic iQ parku
     Worshop – Jak se dělá parfém
Po dvou dnech, strávených postupně v autobuse, na exkurzích, na lanovce a nakonec i v aqvaparku, jsme ve večerních hodinách nasedli do vytopeného autobusu a nechali se dopravit domů. Je pravdou, že někteří z nás podcenili počasí na horách, ale sušárna fungovala a naše svršky i obuv do rána vyschly. Vládla přátelská nálada. Nováčci se v pohodě zapojili a společně jsme se těšili na výsledky našich prezentací a videozáznamů.
Škoda jen, že to byla opravdu poslední akce celého projektu.