Jdi na obsah Jdi na menu
 


Animování ve škole

 

Animování na naší škole
                               
                                První týden v prosinci na naši školu ZŠ Jungmannovy sady dorazila milá návštěva. Přijel k nám totiž tým animátorů z Prahy. Byli u nás celkem 3 dny. Měli za úkol žákům mediální výchovy vysvětlit základy animování, abychom si mohli sami vytvořit film. Celkem šlo o 10 krátkých vstupů a jeden úvodní, který trvá okolo 10 minut. Na pomoc k nám každý den poslali dva žáky, kteří navštěvují laboratorní cvičení z chemie a z fyziky. Tito žáci nás měli kontrolovat, abychom neudělali chyby z hlediska chemie.                                                                                                                   V pondělí zazvonilo na 1. hodinu.  (Shodou okolností v pondělí na naší škole chodil Mikuláš, proto se někteří žáci více podobali čertům.) Všichni byli velmi natěšeni. Na některých však byla vidět nervozita z toho, jak to bude všechno probíhat. Naštěstí celý tým animátorů byl velice vstřícný a všechny důležité věci každému vysvětlili. První úkol, který nám zadali, zněl: ,,Připravte si nějaké základní scénáře.“ Bez nich by to nešlo. I paní učitelka se zapojila. Byla o krok napřed, protože nám přinesla nějaké šablony, které by se daly použít. První den se všichni sice rozkoukávali, ale někdo už stihl zanimovat první film. Nejdelší část z tohoto prvního dne bylo poznat, s čím vlastně budeme po celé dny pracovat. Postupem času, jak ty 3 dny ubíhaly, jsme byli zkušenější a zkušenější. Kdybychom měli srovnat první den s posledním, tak to byl velký rozdíl. Třetí den vznikaly další a další filmečky. Největší kámen úrazu byl, že animovat mohla pouze jedna skupinka, a tak se všichni domlouvali, kdy kdo půjde animovat. Poslední filmeček vzniknul 5 minut před koncem hodiny. Bylo to přesně načasované. Pro všechny to byla nová zkušenost. Navíc hlavní hrdiny a pozadí jsme si mohli vytvořit z různých materiálů, jako například bonbóny, kamínky, mušličky, těstoviny, barevná fólie … a bylo jich mnohem víc. Nejvíce jsme však spotřebovali papíru. Papír byl všech stolech a pořád ho bylo málo, jelikož některé věci se hned na první pokus nezdařily.        Po třídenní námaze všech členů vyšel skvělý výsledek. Všem se to moc líbilo, chválili nás a paní učitelky byly velmi spojeny s naším výkonem.