Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva chemiků - odborníků

7. 2. 2012

 

Dne 14.2.2012 do naší školy přijedou zkušení chemici. Jsou to odborníci z vysoké školy. Žákům ukážou správnou chemii. Můžeme se dočkat nějakého zajímavého pokusu. Někteří se s nimi již znají, protože minulý rok s nimi žáci 9. ročníku ochutnávali zmrzlinu. Zeptat se jich můžeme na různé otázky. Na jejich příjezd se už těšíme.... a už jsou tady.

Zábavná chemie

 

Dne 14.2.2012 navštívili naši školu Jungmannovy sady studenti z vysoké školy chemické. Studenti žákům z mediální výchovy a chemie předvedli zajímavé pokusy. Studenti nás s pokusy navštívili již podruhé. Velmi zajímavý byl pokus s květinou. Květina se musela ponořit do dusíku, aby zmrzla. Potom byla tvrdá a nevoněla. Dala se velmi lehce rozbít a rozlétla se na malilinkaté kousíčky. Zajímavé bylo, co všechno dokáže dusík. Další pokus byl, jak udělat zmrzlinu. Z ledu, dusíku, moučkového cukru a smetany udělali šikovní chemici výbornou zmrzlinu s příchutí griotky. Dalšího pokusu se zúčastnila paní učitelka Čáslavová. Vdechla do sebe vzduch z balonku, který byl těžší než vzduch, a tak měla paní učitelka hlubší hlas než obvykle. Pro žáky naší školy je to poučné, ale i zábavné.

 

Studenti, kteří nám ukázali mnoho pokusů.